گلزار شهدای گمنام میامی بهسازی می شود/ جاده دسترسی در دست تکمیل

شهردار میامی از اجرای فاز دوم عملیات ایجاد راه دسترسی و محوطه‌سازی گلزار شهدای گمنام این شهر خبر داد و گفت: برای بهسازی و سنگ‌فرش معابر این پروژه ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار صرف شده است.

علیرضا سالار در گفتگو با خبرنگار میامی نیوز، ضمن تشریح عملکرد مجموعه شهرداری میامی در خصوص گلزار شهدای گمنام طی ماه های اخیر بیان داشت: شهرداری برای دسترسی بهتر و استفاده مطلوب شهروندان، مسیر ورودی مزار شهدای گمنام دفاع مقدس را سنگفرش و برای اجرای برنامه های فرهنگی مذهبی در این مجموعه، سکویی بتونی را احداث کرده است.

وی افزود: اقداماتی از قبیل اجرای سنگ فرش در  ورودی مزار شهدا و اجرای سکویی مناسب برای برگزاری آئین های این محدوده با هزینه ۱۵۰میلیون ریال نیز در زمره دیگر اقدامات شهرداری میامی بوده است.

تپه شهدای گمنام در دست تکمیل

شهردار میامی با بیان اینکه مهم ترین و اساسی ترین بخش تفرجگاه سه چنار میامی، طرح عظیم ساخت حرم شهدای گمنام است، گفت: در این زمینه با کمک های مردمی تاکنون اقداماتی از قبل بازگشایی راه دسترسی جدید به مزار شهدا، خرید آهن آلات برای ساخت سازه و بهسازی معابر آن صورت گرفته است.

سالار با بیان اینکه پس از ایجاد راه دسترسی عملیات محوطه سازی حرم شهدای گمنام، این پروژه معنوی تقریباً به پایان رسیده است، ابراز داشت: تپه شهدای گمنام میامی آماده احداث حسینیه ای موسوم به حسینیه حرم شهدای گمنام است.

وی با بیان اینکه ایجاد این راه دسترسی برای تردد وسایل نقلیه با اجرای عملیات کوه بری با حجم خاکبرداری بیش از سه هزار و ۷۵۰متر مکعب برای ساخت این حسینیه انجام پذیرفته است، توضیح داد: برای احداث این مجموعه، کاشت درخت، تعبیه آبنما و دیوار چینی محوطه انجام خواهد شد.

جاده سلامتی میامی در دستور کار

شهردار میامی با بیان اینکه طرح جاده سلامتی این شهر نیز با هدف ترویج نشاط اجتماعی و ورزش خانوادگی در دست ساخت است، گفت: یکی دیگر از برنامه های عمرانی که شهرداری در نظر دارد آن را در جوار مسیر گلزار شهدای گمنام، تعبیه کند، ایجاد جاده سلامتی در راه دسترسی قدیم موسوم به تپه شهدا است که وسایل ورزش مورد نیاز آن خریداری و بعد از انجام مقدمات کار، در این مسیر نصب می شوند.

سالار افزود: طبق دستور استاندار به اداره کل راه و ترابری استان سمنان، قیر مسیر بلوار منتهی به تپه شهدای گمنام به طور رایگان در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: تسطیح بلوار موسوم به مسیر «مزار اهل قبور» و «سی ان جی» نیز در کنار عملیات زیر سازی و خاکبرداری مسیرهای اطراف توسط شهرداری به اتمام رسیده و در صورت در اختیار گذاشتن قیر توسط اداره کل راه با اجرای عملیات زیرسازی هر دو مسیر با حجمی حدود چهار هزار متر مربع انجام خواهد شد.

آغاز عملیات احداث بوستان خانواده

شهردار میامی درباره بوستان خانواده این شهر نیز توضیح داد: این پروژه در راستای بهسازی تفرجگاه سه چنار و بهره مندی خانواده ها از محیطی امن، سالم، مفرح و زیبا در مسیر تفرجگاه سه چنار در حال اجرا است.

سالار افزود: تا کنون کاشت درخت، نصب وسایل ورزشی، انجام بخشی از عملیات پازل کاری و سکو سازی صورت پذیرفته که در ادامه روند این پروژه تعبیه سرویس بهداشتی، تکمیل فرآیند ساخت سکو و سنگفرش مسیر از دیگر موارد برای تکمیل این بوستان است.

وی در پایان بیان داشت: یکی از اهداف شهرداری آسودگی و آرامش خاطر خانواده هاست و در تحقق همین امر محوطه بازی برای استفاده خانواده ها در تفرجگاه سه چنار به وسایل بازی پلی اتیلن با اعتباری نزدیک به ۲۰۰میلیون ریال تجهیز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.