کاروانسرای میامی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

خبرگزاری تسنیم: سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شاهرود و میامی با اشاره به واگذاری کاروانسرای میامی به بخش خصوصی گفت: در صورتی که کاروانسرای میامی رونق پیدا کند، رونق میامی را در زمینه‌های مختلف از جمله گردشگری در پی دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میامی به نقل از  خبرگزاری تسنیم از میامی، سید مصطفی مجیدی در نشستی با حضور نائب رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار میامی در شهرداری این شهر اظهار کرد: یکی از مشکلات موجود در شهر میامی، عدم آگاهی و شناخت نسبت به برخی موقوفات است.

وی افزود: از نظر آماری می دانیم تعداد زیادی موقوفات داریم ولی به علت نداشتن مدارک مستند و لازم، این موقوفات را نمی‌شناسیم.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شاهرود بیان کرد: به همین منظور و برای بهره‌وری بیشتر در شهر میامی با تشکیل کارگروهی که جمعی از مسئولان و مطلعان به موضوع وقف و اوقاف، کار شناسائی موقوفات در این شهرستان، آغاز شده است.

مجیدی عنوان کرد: تغییر کاربری‌ها در زمینه فضای شهری یکی دیگر از نکات دارای اهمیت برای ما است که امیدواریم با همکاری شهرداری بتوانیم این تغییر کاربری‌ها را به نحو مطلوبی انجام دهیم و با نگاه مثبت شورای(اسلامی) شهر نسبت به موقوفات، حرکتی انقلابی و جهادی در میامی داشته باشیم.

وی با اشاره به اهمیت احیا و بهره‌وری لازم از کاروانسرای میامی اظهار کرد: کاروانسرای میامی سند وفقی دارد و با نیت ساخته شده و در صورتی که سند نیز نداشته باشد یه دلیل عمومی بودن آن در اختیار اوقاف است.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شاهرود با اشاره به اهمیت موضوع سرمایه گذاری و جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین موقوفات موجود در شهر میامی، کاروانسرای شاه عباسی است که می‌تواند نقطه عطفی برای جذب سرمایه‌گذار و سرمایه گذاری در بخش گردشگری باشد.

مجیدی خاطرنشان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های شاهرود و میامی آماده است در این زمینه با شهرداری همکاری کرده و سرمایه‌گذاران را به سمت شهرداری سوق دهد.

وی گفت: این کاروانسرا یک تعریف کاربری ویژه‌ای را می‌طلبد و باید در آن نیازهای روز مردم نیز گنجانده شود.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شاهرود و میامی افزود: یکی از نیازها تالار پذیرایی یا رستوران سنتی است و در این زمینه شهرداری میامی می‌تواند واحدهای تجاری و بازار شهر را به سمت کاروانسرا هدایت کند که این مهم رونق کاروانسرا و در نتیجه رونق میامی را در پی دارد..

مجیدی با اشاره به نحوه هزینه درآمدهای موقوفات در کشور اظهار کرد: ادارات اوقاف و امور خیریه، تنها مدیریت در نوع هزینه دارد و اگر موقوفات میامی یا هر مکان دیگری، درآمدی داشته باشد، فقط می‌توان برای همان موقوفه هزینه کرد.

وی گفت: یکی از برنامه‌های اوقاف در شهر میامی، اجرای موقوفات اجتماعی در بحث ایتام و فقرا بودکه که در این زمینه مبلغ 60 میلیو ن ریال در شب عید به نیازمندان کمک شد.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شاهرود و میامی به نیت‌های مختلف موقوفات اشاره کرد و افزود: ما در بحث موقوفات از ابتدای اسلام تا کنون 803 نوع نیت داریم و یکی از انها که 365 سال پیش اتفاق افتاده در زمینه حقوق حیوانات اهلی و وحشی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.