واگذاری کمربندی میامی به شهرداری

جلسه کمیته فنی کمیسیون ایمنی راههای استان با موضوع واگذاری کمربندی و طرح المان ورودی شهر میامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میامی این جلسه با حضور جمعی از کارشناسان استان به ریاست مهندس ملایری فرماندار شهرستان میامی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

مهندس ملایری فرماندار محترم شهرستان میامی گفت:هدف واگذاری کمربندی شهر میامی به شهرداری و ساماندهی طرح میدان ورودی این شهر ، با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت تردد سالانه ۲۵ میلیون زائر رضوی از کریدور تهران- مشهد، بیان کرد: استفاده از ظرفیت زائران رضوی و گردشگران جز در سایه ساماندهی ورودی و کمربندی شهر میامی امکان پذیر نیست لذا اصلاح، واگذاری به شهرداری و ساماندهی آن به شهرداری در کمیته فنی مطرح شده است.

وی افزود: متأسفانه زیرساخت‌های شهرستان میامی به گونه‌ای است که هرگز این شهرستان آنطور که باید و شاید دیده نشده است، بیان کرد: مطالبه مردم شهرستان این است که کاری کنیم تا شهر میامی دیده شود و این امر تا زمانی که ساماندهی ورودی شهر و کمربندی را انجام ندهیم، صورت نخواهد پذیرفت.

فرماندار میامی با بیان اینکه سال‌های سال ورودی شهر میامی نیازمند اصلاح و بازنگری است، بیان کرد: یکی از مهمترین راه‌های توسعه شهرستان میامی کریدور مشهد- تهران است که باید از آن به خوبی بهره برداری شود، بیان کرد: متأسفانه این روزها کسانی هستند که از این مسیر ترانزیتی عبور می‌کنند اما وارد میامی هم نمی‌شوند لذا اگر می‌خواهیم از ظرفیت زائران علی بین موسی‌الرضا (ع) استفاه کنیم باید ساماندهی جاده را داشته باشیم.

کاهش تصادفات رانندگی

دادستان میامی با بیان اینکه ساماندهی ورودی شهر و همچنین کمربندی این شهر که کریدور مشهد-تهران را از کنار شهر میامی عبور می‌دهد، می‌تواند به کاهش وقوع جرایم حوزه رانندگی و تصادفات نیز کمک کند، گفت: بیشترین پرونده‌های دادسرای میامی سوانح رانندگی است زیرا این محور با حجم تردد بسیار بالا محورهای فرعی شهر میامی را از خود منشعب می‌کند و این موضوع خطرآفرین است.

رحیم عامری با بیان اینکه ساماندهی کریدور مشهد- تهران در محور شهری میامی باید در دستور کار قرار گیرد، تاکید کرد: کارهای کارشناسی و جلسات فراوانی برای کاهش تصادفات جاده‌ای صورت گرفته و به این نتیجه رسیده‌ایم که ۷۰ درصد تصادفات مرتبط با خواب آلودگی رانندگان است در حالی که اگر ساماندهی خوبی در ورودی شهر میامی صورت گیرد می‌توان از اسکان هرچند موقت مسافران استفاده بهینه برد.

وی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت برای استراحت رانندگان هم از تصادفات می‌کاهد و هم می‌تواند به اقتصاد شهر میامی کمک کند، ابراز کرد: اسکان هرچند موقت باشد، نیازمند رغبت و انگیزه است لذا باید شرایط را برای ورود مسافران مهیا کرد.

دادستان میامی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت جاده کریدور مشهد- تهران می‌تواند به ایجاد اقامتگاه، گردشگری، مغازه، شرکت‌های خدماتی و…. منجر شود، گفت: ریشه بزرگ بزهکاری‌ها در بیکاری است لذا استفاده از ظرفیت کریدور شرق – غرب کشور در میامی، می‌تواند به اشتغال‌زایی جوانان و کاهش جرایم هم کمک شایانی کند لذا باید از تجربه شهرهایی مانند پاکدشت، اسلام شهر و… استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.