هدف دشمنان از فتنه۸۸ آسیب رساندن به ولایت فقیه بود/حضور شهردار و اعضای شورا در نماز جمعه

امام جمعه میامی، گفت: هدف دشمن انقلاب اسلامی از فتنه هایی نظیر فتنه۸۸، آسیب رساندن به ولایت فقیه بود و مردم با بصیرت ایران اسلامی در حماسه۹دی یکبار دیگر این نقشه ها را نقش برآب کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته میامی به میزبانی مسجد جامع، با بیان اینکه دشمن توطئه‌ و برنامه ریزی های مختلفی برای براندازی نظام اسلامی مانند فتنه ۸۸ را در نظر داشته و دارد، ابراز داشت: برخی عناصر داخلی با حمایت قدرت های جهانی و با بهره گیری از کلید واژه تقلب در انتخابات، پروژه ای را آغاز کردند که علاوه بر خسارت مالی و جانی به نظام، بی حرمتی به مقدسات از مرجعیت و همچنین شخصیت سید الشهدا(ع) و عاشورا و در نهایت ولایت فقیه را در سر می پروراند.

وی افزود: وقتی به تاریخ انقلاب اسلامی ایران می نگریم خواهیم دید که این نخستین باری نیست که دشمنان برای اسلام و ایران توطئه چینی می کنند لذا ذات این دشمنان، فتنه انگیزی است و راه مقابله با آنها هوشیاری، بصیرت و در میدان بودن محسوب می شود که این امر خطیر را مردم ایران اسلامی به خصوص در تاریخ پرصلابت انقلاب اسلامی به خوبی آموخته اند.

امام جمعه میامی با بیان اینکه دشمن نفوذ از راه اقتصادی و فرهنگی را در دستور کار قرار داده و اگر کارگزاران نظام آلوده به گمراهی اقتصادی و اخلاقی شود مشکلات عدیده ای برای کشور و نظام بوجود می‌آید، ابراز داشت: امروز باید راه های نفوذ دشمنان را ابتدا شناسایی و سپس برای رفع آنها برنامه ریزی کرد تا بتوانیم در راه مقابله با نفوذ دشمنان موفق عمل کنیم.

صفایی پور با اشاره به اینکه دشمنان در ۹دیماه۸۸، از مردم سیلی محکمی دریافت کردند، گفت: این ساده لوحانه است که فکر کنیم دشمن دیگر عقب نشینی کرده است، لذا امروز ایران اسلامی در هر شکل و نوع و زمانی با یک نوع تهدید از سوی بیگانگان روبرو است اما فصل مشترک تمام این فتنه ها، مقابله، هوشیاری و بصیرت ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی قلمداد می شود.

وی افزود: مردم بصیرت با دشمن شناسی با حضور در راهپیمایی عظیم۹دی و مراسم سالگرد آن در جای جای ایران اسلامی، تیر خلاص را به پیکره سرسخت دشمن زدند و پیشانی فتنه گران را به خاک مالیدند و این مهم جز در سایه ولایت فقیه، بصیرت و دشمن شناسی این مردم بزرگوار میسر نبود.

امام جمعه میامی با تاکید بر اینکه بصیرت مردم باعث شد حماسه۹دی به یوم الله تبدیل و در تاریخ ماندگار شود، گفت: خیلی از منحرفان به دنبال آن هستند که آثار این حماسه مردمی را از ذهن ها پاک کنند و در مقابل مقام معظم رهبری فرمودند، ۹دی باید در تاریخ بماند تا درس عبرتی برای دشمنا، بدخواهان نظام اسلامی و آیندگان باشد که چشم طمع به نظام اسلامی ایران دوخته اند.

صفایی پور بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات میامی اختصاص داد و ابراز داشت: یکی از مشکلات اساسی مردم میامی نبود یک بیمارستان است که این مهم با پیگیری مسئولان شهرستانی حتی مصوبه اجرا را نیز دارد اما برخی مسئولان ذی ربط با حوزه بهداشت و درمان به این امر قائل نیستند حال آنکه یکی از اساسی ترین معضلات امروز شهرستان نوپای میامی نبود ارتقای درمانگاه موجود به بیمارستان مجهز است تا بیماران میامی برای ویزیت یک پزشک متخصص رنج سفر تا شاهرود را تحمل نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.