میامی رتبه دوم استان سمنان در نظافت شهری را دارد

شهردار میامی این شهر را از نظر نظافت در رتبه دوم استان پس از سمنان دانست و گفت: با تلاش همکاران و مردم خوب توانسته‌ایم شهری زیبا و تمیز داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میامی به نقل از پایگاه خبری میامی نیوز، علیرضا سالار بعد از ظهر چهارشنبه در نشست پرسش و پاسخ به همراه اعضاء شورای شهرمیامی که با حضور مردم در مسجد جامع این شهر برگزار شد، ضمن قدردانی از همکاری مردم در راستای زیباسازی مبلمان شهری، خاطر نشان کرد: مردم ناظران ما و میزان سنجش در عملکرد خادمان خود در شهرداری و شورای شهر هستند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بودجه برای شهرداری میامی در نظر گرفته‌شد، تصریح کرد: از این میزان، ۷۴۰میلیون تومان تخصیص یافت که در عمل۲۴۰ میلیون تومان در اختیار شهرداری بوده ولی در  پروژه آب‌رسانی شهرک صنعتی هزینه شده است.

شهردار میامی اضافه کرد: در سال گذشته تنها ۹۰۰میلیون تومان برای حقوق کارکنان شهرداری هزینه شده در حالی که درآمدزایی ما بسیار ناچیز است.

صدور ۱۲ پروانه ساخت طی سال گذشته در میامی

سالار تعداد پروانه های ساخت صادر شده در سال گذشته توسط شهرداری میامی را  ۱۲ مورد اعلام کرد و گفت: برای هر پروانه به طور میانگین چهار میلیون تومان به‌صورت اقساط دریافت شده است.

وی با بیان این مطلب که تنها منبع درآمد شهرداری میامی طی سالهای گذشته فقط یک مرکز «سی ان جی» بوده است که توسط دولت راه‌اندازی شده، اظهار داشت: متاسفانه درگذشته زیرساخت‌های درآمد زدایی برای شهرداری فراهم نشده  و ما درآمد ثابتی نداریم.

شهردار میامی ابراز داشت: با تمام کمبودها پرداخت حقوق کارکنان ما به‌روز بوده است و هیچ‌یک از آن ها تا این تاریخ حقوق عقب‌مانده ندارند و هیچ رشد منفی نیز در موضوع درآمدزایی شهرداری نداریم.

میامی

میامی رتبه دوم استان سمنان در نظافت شهری را دارد

شهردار میامی این شهر را از نظر نظافت در رتبه دوم استان پس از سمنان دانست و گفت: با تلاش همکاران و مردم خوب توانسته‌ایم شهری زیبا و تمیز داشته باشیم.

سالار همچنین از اتمام فاز نخست پروژه زیباسازی سه چنار خبر داد و تصریح کرد: هدف از این پروژه که از انتهای خیابان مهارت به سمت مزار شهدای گمنام ادامه دارد، جذب سرمایه‌گذار و رفاه حال مردم است.

وی اجرای عملیات زیر سازی، خیابان کشی، جدول گذاری و رفیوژ وسط به طول تقریباً چهار کیلومتر، بار ریزی، زیرسازی برای احداث سه میدان، احداث سه میدان به نام های پیشنهادی ولایت، هفت چنار و کوهنورد، نصب المان و برگزاری جشن بادبادک ها در منطقه سه چنار را از اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری اعلام کرد.

استفاده از آب شرب برای فضای سبز

شهردارمیامی ادامه داد: بارریزی و تسطیح جنب آسیاب های قدیمی سه چنار، خاکریزی به متراژ هزار و۴۷۰ متر مکعب برای کاشت درخت در بلوار مهارت، نصب وسایل ورزشی و نیمکت در پیاده روها، نصب نیمکتهای سنگی در تفرجگاه ها، کاشت بیش از ۲۰۰ اصله درخت مثمر، کاشت ۳۵۰ اصله درخت از انواع متفاوت، احداث دیوار ساحلی به طول هزار و ۵۰۰ متر مربع و اجرای بیش از ۳۰۰ متر سنگفرش از دیگر اقدامات شهرداری است.

سالار همچنین نصب پنج آلاچیق در تپه شهدای گمنام، نصب پرچم جمهوری اسلامی در تپه شهدای گمنام، احداث استخر با مساحت ۳۶۰ متر مربع، انجام کار مطالعاتی برای راه اندازی آسیاب های قدیمی و اجرای عملیات روکش آسفالت به متراژ ۱۶هزار و ۵۰۰ متر مربع را از پروژه های شهرداری این شهر در مدت ۲۲ ماه گذشته عنوان کرد.

وی از واگذاری چاه آب شهرداری به اداره آب و فاضلاب میامی انتقاد کرد و گفت: متأسفانه در دوره‌های گذشته چاه آبی که مربوط به شهرداری بوده واگذارشده و امروز ما برای آبیاری درختان خود باید از آب شرب استفاده کنیم و در سال گذشته نیز یکصدو ۲۰ میلیون تومان بابت آبیاری فضای سبز هزینه کرده ایم.

شهردار میامی با بیان این که ۶۰درصد از مردم این شهر عوارض منازل خود را پرداخت نکرده‌اند، گفت: طرح دریافت عوارض از منازل طی چند روز آینده به‌صورت حضوری درمیامی آغاز می شود.

سالار در ادامه از تخفیف ۲۰ درصدی دریافت عوارض برای ساخت و سازهای مراکز تجاری در بلوار مهارت خبر داد و افزود: این مهم برای توسعه منطقه صورت گرفته است.

میامی

برگزاری ۹۶ جلسه هم اندیشی برای توسعه و آبادانی میامی

رئیس شورای اسلامی شهر میامی نیز در این نشست با بیان اینکه این شورا ۹۶ جلسه هم اندیشی با موضوعات مختلف برای  توسعه و آبادانی شهر برگزار کرده است،  اظهار داشت: نتیجه این جلسات صدور مجوز تملک و آزادسازی مغازه‌های اطراف شاه‌عباسی، ترمیم پل ابتدای کوچه ولیعصر با اعتبار ۲۰ میلیون ریال، تصویب ساخت رستوران در پارک آب مرجان که ۴۰ درصد آن با هزینه ۴۰۰ میلیون ریال صورت پذیرفته، تصویب ساخت سرویس بهداشتی در بلوار سفیر با اعتبار ۱۰ میلیون ریال، تصویب ساخت آب‌نما در میدان امام رضا (ع) با اعتبار ۱۹۰ میلیون ریال و اجازه گسترش وادی‌السلام است.

محمدباقر اصغری اضافه کرد: صدور مجوز خرید چهل سطل زباله مخزنی با اعتبار ۱۰۰ میلیون ریال، مجوز خرید وسایل پارکی برای تجهیز پارک‌ های سطح شهر با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال از دیگر اقدامات انجام گرفته است.

وی تعداد نامه‌های رسیده به دفتر این شورا درسال ۹۲ را ۳۱۶عدد عنوان کرد و گفت: در سال های  ۹۳ و ۹۴  نیز به ترتیب ۶۱۷ و ۲۹۲ نامه ارسال شده است.

رئیس شورای شهرمیامی در خاتمه به فعالیت‌های فرهنگی این دوره از اعضای شورای شهر نیز اشاره‌کرد و افزود: همکاری در برگزاری جشن عید غدیر توسط دانش آموزان در حسینیه میامی، اعلام آمادگی شورا برای همکاری لازم با پارک علم و فناوری برای راه‌اندازی و تجهیز مرکز رشد واحدهای فناوری میامی و برگزاری مراسم محفل انس با قرآن با حضور قاری مصری و جمع کثیری از مردم از جمله اقدامات صورت گرفته در این مدت است.

درادامه سید حسن موسوی،عضو دیگر شورای شهرمیامی ضمن اشاره به حادثه غم بار منا،به گوشه ای از بی کفایتی ال سعود دربرگزاری مراسم بزرگ حج اشاره نمود.

وی درادامه خدمت به مردم را توفیق الهی برشمرده وافزود:امیدواریم دراین مدت که مسئولیتی از سوی مردم به ما سپرده شده است سربلند بیرون آمده وبرای توسعه وابادانی شهرگامی موثربرداریم.

عباسعلی اصغری ،خزانه دارشورای شهرمیامی درادامه از همکاری خوب مردم با شورا وهمکاری صمیمانه امام جمعه با اعضائ شورا وشهردارمیامی قدردانی نمود.

قاسم آقائی،عضودیگر شورای شهر میامی گفت:نیمی از عمر خدمت رسانی ما درشورای شهرگذشت ومردم باید قضاوت کنند میزان عملکرد ما دراین دوره از شوراهارا.

وی گفت:از مردم می خواهیم که به وظایف شوراهاد اشنایی بیشتری داشته باشند تا درحدود اختیارات آنها از نمایندگان خود درشورای شهر درخواست وتوقع داشته باشند.

عضوشورای شهرمیامی گفت:زمان،حمایت مردمی وبودجه سه محور اصلی موفقیت ما درشورای شهر می باشد واز مردم دراین زمینه همکاری ومساعدت می خواهیم.

وی درخصوص جذب گردشگر درشهرمیامی اشاره کرده وتصریح کرد:با مدیریت جامع وپیگیری مستمر امیدواریم حضور گردشگر درشهرستان میامی بیشتر شود تا آنچه درمیامی می باشد به دیگر هموطنانمان شناسانده شود.

محمدرضابارانی،نائب رئیس شورای شهرمیامی گفت:اتحاد وهمدلی می تواند به توسعه هر منطقه کمک کند.

وی افزود:جوانان خوب شهرستان به مسائل شهر نباید بی تفاوت باشندودرتوسعه وابادانی شهر احساس مسئولیت داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.