طرح بنیاد علوی نباید جایگزین بیمارستان۳۲ تختخوابی میامی شود

عضو شورای شهر میامی با تاکید بر اینکه طرح بنیاد علوی نباید جایگزین بیمارستان۳۲تختخوابی این شهر شود، گفت: مردم در انتظار پاسخ درست و شفاف مسئولان هستند.به گزارش روابط عمومی شهرداری میامی به نقل از  میامی نیوز بعداز ظهر امروز سید حسن موسوی در بین الصلاتین نماز جمعه شهر میامی در مسجد جامع این شهر ابراز داشت:بنده ۱۰سال است که عضو شورای اسلامی شهر میامی می باشم واتفاقا وبیش از کارمندان علوم پزشکی خدمات این مرکز را بیان کرده وپشیمان هم نیستم چون براین عقیده هستم آنچه که اتفاق افتاده است باید گفته شود و آنچه گفته نشده است برای مردم  باید بیان شود.
وی افزود:ما نافی خدمات شما دراین حوزه نیستیم وشورای اسلامی شهرمیامی هم اعلام کرده است که ما در عوارض و غیر آن برای راه اندازی آن کمک خواهیم کرد.
عضو شورای شهر میامی با بیان اینکه  این طرح بیناد علوی نباید جایگزین بیمارستان۳۲تختخوابی شود،تصریح کرد:بیمارستانی که ۲۵سال مورد مطالبه مردم بوده است وبا جلسه ای که با دکتر حسینی و دکتر موسوی دردفتر امام جمعه میامی داشتیم رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان شاهرود به تجربه نامطلوب بیمارستانهای۳۲تختخوابی اشاره کرد و  گفت این جزء مصوبه هئیت دولت می باشد وکسی نمی تواند آن را نقض کند.
وی افزود:من گمان برده ام که شاید درطرح تحول سلامت وزارتخانه موجود بیمارستانهای۳۲تختخوابی درواقع جایگاهی نداشته باشد مثل مسکن مهر که دردولت قبل مطرح بودولی دراین دوره مطرح نیست.


موسوی تصریح کرد: جالب است درچند روز گذشته بیمارستان ۳۲تختوابه را افتتاح می کنند که  درجلسه ای که با نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی ورئیس علوم پزشکی وامام جمعه برگزار شد،آقای اصغری،یکی از اعضاء شورای شهرمیامی نام چند بیمارستان۳۲تختخوابه را گفتند که دراین دوره افتتاح شده است.
سخنگوی شورای شهر میامی تاکید کرد: چگونه می شود وقتی به شهرستان میامی میرسد می شنویم که بیمارستان۳۲تختخوابی تجربه مطلوبی ندارد؟
وی گفت:نماینده محترم درمجلس شورای اسلامی درجلسه گفتند که ما باید به طرح ترانسفر مراجعه کنیم ولی دراین طرح می گوید ماتشخیص را درمبدا انجام داده وبه سرعت بیمار را به مرکز دیگری که پیشرفته می باشد مانند شاهرود انتقال دهیم.
وی افزود:این طرح مستلزم این است که ما چندین متخصص حداقل چند آمبولانس ویک بالگرد مستقر درمرکز شهرستان که همان مبدا می باشد را داشته باشیم.
وی با طرح این سوال که ایا هیچ اتفاقی دراین خصوص افتاده است، افزود: درسفر رئیس جمهور محترم به استان سمنان ۴۰میلیارد ریال فقط برای ارتقاء ۳۲تختخوابی شهرمیامی درنظر گرفته شدکه بنا برآن شد که۲۰میلیارد ریال آن درسال۹۵ ۲۰میلیارد ریال درسال۹۶ اختصاص پیدا کند.
موسوی افزود:آیا اساسا این پول محقق شده است و آیا قرار است این پولها دربیمارستان۳۲تختخوابی میامی مصرف شودو یا درطرح ترانسفر یا بنیاد علوی؟
وی افزود:اینها مجهولاتی است که در ذهن شورای شهر و مردم میامی بی پاسخ است و اطلاع ندارند و باید معلوم شود و اساساً باید علوم پزشکی برنامه خود را برای شهرستان میامی اعلام کند و شک نکنید که هیچ گزینه ای نمی تواند جایگزین بیمارستان ۳۲ تختخوابی با قدمت ۲۵ ساله شود.
موسوی گفت:قطعا بیمارستان ۳۲ تختخوابی که چند روز پیش در کردستان افتتاح گردید قدمت بیمارستان میامی را نخواهد داشت.
وی گفت:درحوزه علوم پزشکی سوال من این است درطرح تحول سلامت که یکی از ماندگارترین خدمات دولت تدبیر وامید است وموفقیت خوبی داشته است،جایگاه میامی را دراین طرح مشخص کنیدوبگویید جایگاه میامی درطرح تحول سلامت کجاست؟

موسوی با مخاطب قراردادن نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی افزود:سالهاست که مردم شهرستان شاهرود صحبت از یک تبعیض می کنند که در حوزه شهرستان شاهرود و میامی نسبت به قسمت های دیگر استان اتفاق بیفتد این کلمه درستی است و ما با این کلمه هم داستان و اتفاقا ذینفع هستیم ولی امروز میخواهم از یک پدیده جدید صحبت کنم و آن خود تبعیضی است که در بین ما در حال اتفاق است.
وی گفت:جناب اقای دکتر حسینی،نماینده محترم شهرستانهای میامی وشاهرود؛شما محورومحبوب شهرستانهای میامی وشاهرود هستیدپس می توانید این خود تبعیضی را مدیریت کنید وانتظار ماست که پیگیری کنید.
وی در ادامه به مشکل ورودی شهر میامی نیز اشاره کرد و گفت:مذاکرات و جلسات متعدی با مدیر کل راه وترابری استان سمنان برگزار شد و در این جلسات تاکید شد همانطور که  با شهرهایی مانند پاکدشت،ارادان،شریف اباد،سرخه و…درخصوص حریم جاده برخورد می کنید با اهالی میامی همانگونه برخورد کنید.
وی افزود:سخنرانی امروز من خواست خودم نبود،واساسا جنس گفتار من این نیست اما وقتی به تلفنهای ما به عنوان نماینده مردم پاسخ داده نمی شودووقتی برای مذاکره وگفتگو از سوی مسئولین وقت تخصیص داده نمی شود که  همین مطالب را دراتاقی پشت درب بسته مطرح کنیم،افکار عمومی میطلبد که این مطالب را با آنها درمیان بگذاریم .
وی افزود:امروز من به خواسته مردم در پشت تریبون حاضر شدم واین کف مطالبات ماست.
وی همچنین خطاب به دولتمردان شهرستان میامی گفت: مردم شهرستان میامی نظام ولایی را قبول داشته وپیرو رهبری ودولت بوده وخواهند بود وبه دلیل علاقه مندی به نظام وحاکمیت است که مطالبه گری میکنند.
وی گفت:بانوان میامی روز پنج شنبه آینده را برای تجمع اعتراض آمیز خود پیش بینی کرده اندپس مدیران علوم پزشکی تدبیری بیاندیشند ودراین فاصله برنامه های خود را اعلام کنند.
وی افزود:خاضعانه از مسئولین خواهش میکنم به میان مردم آمده وبرنامه های خود دراین حوزه را اعلام کنند وما هم قول میدهیم که به آنها کمک کنیم ولی متاسفانه تاکنون اتفاق نیافتاده است.
یادآور می شود سخنرانی سخنگوی شورای شهر میامی به علت اتفاقات روز گذشته مبنی بر تجمع بانوان شهر میامی در بیمارستان این شهر و همچنین با توجه به برنامه ای که با عنوان کلنگ زنی بیمارستان ۳۲ تختخوابی مطرح شد و سپس اعلام شد که این طرح از سوی بنیاد علوی بوده است و هیچ گونه ارتباطی با بیمارستان ۳۲ تختخوابی نداشته است و در نهایت نیز منتفی گردیده در بین الصلاتین نماز جمعه میامی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.