شهردارمیامی،عضو سازمان بین المللی شهرداران صلح جهان شد

شهردار میامی با حکم رئیس بین المللی شهرداران صلح جهانی به عنوان نخستین شهردار میامی عضو مجمع جهانی شهرداران صلح جهانی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میامی،علیرضاسالار،شهردارمیامی، با ابلاغ حکم رئیس سازمان بین المللی شهرداران صلح جهان، به عنوان عضو جدید این سازمان معرفی شد.

کازومی ماتسویی شهردار هیروشیمای ژاپن و رئیس این سازمان با ارسال گواهی رسمی عضویت، مهندس علیرضاسالار را به عنوان عضو جدید این سازمان معرفی کرد.

ماتسویی شهردار هیروشیمای ژاپن و رئیس سازمان بین المللی شهرداران صلح با ارسال نامه ای به شهردار میامی اظهار امیدواری کرد که با یاری شهرداران عضو این سازمان و ارتباطات فرهنگی بین شهرداران و شهروندان در دنیا بتوان گامی برای ترویج فرهنگ صلح و دوستی و زدودن جنگ و خشونت از چهره جهان برداشت و دنیایی پر از صلح و بدون سلاح شیمیایی را شاهد بود.

مهندس علی رضا سالار شهردار میامی در این خصوص خاطر نشان کرد:امیدواریم بتوانیم مانند دیگر شهرداران ایرانی عضو در این سازمان با شرکت در اجلاسهای مختلف بین المللی پیام صلح و دوستی ملت ایران به ویژه شهروندان فهیم شهر میامی را به گوش دیگر شهروندان دنیا برسانیم.

لازم به ذکر است سازمان شهرداران صلح که در سال 1982 با ابتکار شهرداران هیروشیما و ناکازاکی ژاپن و با اعلام رسمی سازمان ملل متحد تاسیس شد، اکنون بالغ بر 6 هزار نفر از شهرداران 169 کشور دنیا دارد.

تلاش برای پیشگیری از وقوع جنگ و کشتار، ریشه‌کن شدن سلاح‌های کشتارجمعی به‌ویژه سلاح‌های اتمی و شیمیایی در سطح جهان، تقویت روابط فرهنگی و صلح طلبانه، گسترش فرهنگ صلح و دوستی و پرهیز از نزاع و خشونت بین شهروندان شهرهای عضو از مهم‌ترین اهداف این سازمان بین‌المللی است.

دبیرخانه اصلی این سازمان در هیروشیما واقع است و ماتسویی شهردار هیروشیما ریاست را بر عهده دارد و دبیرخانه اروپایی این سازمان در شهر ایپر (محل وقوع نخستین حمله شیمیایی در جنگ اول جهانی) در بلژیک مستقر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.