دیدار فرماندار،شهردار واعضاء شورای شهر با وزیر راه وشهرسازی

روزگذشته شهردار واعضاء شورای اسلامی شهرمیامی به همراه فرماندار ونماینده مردم شهرستانهای میامی وشاهرود با دکتر آخوندی،وزیر راه وشهرسازی دیدار وگفتگو کردند.

ه گزارش پایگاه خبری میامی نیوز ، نشست بررسی مشکلات بخش راه وشهرسازی شهرستان های شاهرود و میامی امروز (دوشنبه ۱۸ آبان ماه) در نشست مشترک دکترکاظم جلالی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس و دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی پیگیری شد.

دکتر جلالی در این نشست که با حضور حسن احمدی نوری معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور، علیرضا محفوظی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت راه و شهرسازی، سید عبدالمجید نژاد صفوی مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان، محمدرضا هاشمی معاون استاندار استان سمنان و فرماندار شاهرود، احمدقاضی فرماندار میامی و جمعی از اعضای شورای اسلامی و شهرداران منطقه برگزار شد با اشاره به مشکلات کشور در حوزه مسائل اقتصادی و تسری آن به اجرای پروژه های عمرانی و پرداخت مطالبات پیمانکاران تصریح کرد: مدتی است در شهرستان شاهرود شایعه ای مطرح شده است مبنی براینکه بزرگراه حرم تا حرم با فاصله ۳۵ کیلومتری از شهرستان شاهرود عبور خواهد کرد.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه حیات اقتصادی برخی از شهرها به راه وابسته است خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم این خبر بیان شده در حد شایعه است چرا که از گردنه آهوان تا سبزوار هیچ گونه مطالعه ای تاکنون انجام نشده است که بخواهیم بیان کنیم که اتوبان حرم تا حرم با فاصله ۳۵ یا ۴۵ کیلومتری شاهرود عبور می کند.
دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در این نشست، گفت: به وجود دکتر جلالی در مجلس شورای اسلامی افتخار می‌‌کنیم چراکه ایشان یکی از نمایندگان خوب و ملی کشور است.
وی افزود: دکتر جلالی همواره به مسائل ملی کشور همچون برجام و موضوعات مرکز پژوهش‌های کشور حساس هستند.
عضو هیات دولت، تصریح کرد: امیدوارم در مجلس آینده شخصیت‌هایی مانند دکتر جلالی را داشته باشیم چراکه وجود چنین افرادی، نیاز توسعه‌ کشور است.

وی ادامه داد: در مورد موارد و درخواست‌های مطرح شده تلاش می‌کنیم تا همه آنها اجرایی شود.

دکتر آخوندی خاطرنشان کرد: امید است در شرایط فعلی همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند با همدلی پیش برویم و به یکدیگر کمک کنیم.

وزیر راه و شهرسازی، تاکید کرد: حتما در بحث‌های پس از برجام اتفاقات روشنی در کشور رخ  خواهد داد.

حسن احمدی نوری معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور در این نشست تصریح کرد: در خصوص آزادراه حرم تا حرم باید بگوییم که در این پروژه تنها مسیر قم -گرمسار و فاروج تا مشهد انجام گرفته است و تاکنون هیچ گونه مطالعه ای در خصوص ادامه این مسیر و ساخت آزاد راه حرم تا حرم و یا تامین سرمایه گذار آن صورت نگرفته است.
وی افزود: البته در صورت انجام مطالعات آزادراه حرم تا حرم مطمئن باشید هیچ گاه شهرهای مهم ، توریستی و تاثیرگذار همچون شاهرود و دامغان از مسیر این آزادراه حذف نخواهند شد.

دستور ویژه وزیر راه برای تکمیل ساختمان اداره کل راه و شهرسازی
رئیس مرکز پژوهشهای مجلس در ادامه با اشاره به قدمت بیش از ۴۰ ساله ساختمان اداره کل راه و ترابری استان سمنان واقع در شهرستان شاهرود خواستار تامین اعتبار جهت تکمیل پروژه ساختمان اداره کل جدید شد که به دستور وزیر راه و شهرسازی مقرر شد تا طبق تعهدات صورت گرفته این پروژه دردستور کار قرار گیرد.
همچنین موضوع عملیات اجرایی پروژه خروجی شهرستان شاهرود و احداث تقاطع شهری غیرهمسطح گلوگاه و تامین اعتبار آنها مطرح شد که با دستور اقدام وزیر راه و شهرسازی همراه گردید.
دستور تامین اعتبار محور میامی – جاجرم

همچنین در این نشست تامین اعتبار مورد نیاز جهت احداث باند دوم محور میامی- جاجرم به طول ۶۰ کیلومتر از سوی دکتر جلالی مطرح شد که وزیر راه و شهرسازی در خصوص تامین و تخصیص این اعتبار دستورات لازم را صادر کرد.

دستور تامین اعتبار محور شاهرود آزادشهر

همچنین نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس خواستار تخصیص اعتبار به پروژه احداث باند دوم شاهرود – آزادشهر شد که وزیر راه و شهرسازی نظر مساعد خود را در تامین این اعتبار اعلام کرد.
دستور تامین اعتبار محور میامی مزج کلاته خیج
گفتنی است وزیر راه و شهرسازی با تامین اعتبار مورد نیاز در خصوص پروژه احداث محور میامی – مزج کلاته خیج موافقت کرد.
نماینده مردم شاهرود و میامی در ادامه با اشاره به نیازهای عمرانی شهرستان میامی و همچنین عبور زائران حرم امام رضا (ع) از این شهرستان خواستار واگذاری مجتمع رفاهی و تفریحی به شهرداری میامی شد که دکتر آخوندی در این خصوص نظر مساعد خود را اعلام کرد.

موافقت اعطای قیر رایگان به شهرداری میامی
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس تامین قیر را یکی از نیازمندیهای اصلی شهرداری میامی دانست که وزیر راه و شهرسازی در خصوص اعطای قیر رایگان به این شهرداری دستور اقدام لازم را صادر کرد.
دکتر کاظم جلالی همچنین محور شاهرود ، طرود ، معلمان را یکی از محورهای پرتردد شاهرود دانست و بهسازی روکش آسفالت آن را از لازمه های تقویت این محور دانست. که وزیر راه و شهرسازی در خصوص تامین اعتبار مورد نیاز این پروژه دستورات لازم را صادر کرد.
رئیس مرکز پژوهشهای مجلس احداث مسیر دستجرد -عباس آباد را از نیازهای مبرم روستائیان زحمتکش منطقه دانست و خواستار تامین اعتبارمورد نیاز جهت احداث این محور شد که دکتر آخوندی در این زمینه دستورات لازم را مبذول داشت.
احداث ساختمان اداری شهرداری میامی یکی دیگر از درخواست های مطرح شده از سوی دکترجلالی بود که با موافقت وزیر راه و شهرسازی جهت مساعدت آن همراه گردید.

2_13459

4_1346114_13471

17_1347420_1347724_13481

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.