حضور شهردار و رئیس شورای شهر میامی در گردهمایی شهرداران و شوراها

شهردار و رئیس شورای شهر میامی در گردهمایی شهرداران و روسای شوراهای استان که در محل سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزارشد شرکت کردند.به گزارش میامی نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان ، چاوشی در گردهمایی شهرداران استان که در محل سالن مدیریت بحران استانداری سمنان برگزارشد با اشاره به اهمیت و ارزش انجام خدمت و کسب رضایت مردم گفت : حکومت داری در مکتب ما یک مسئولیت دو جانبه است ، هم مردم و هم مسئولان هر دو نسبت به هم متعهدبوده و مسئولیت دارند . مردم اساس و ستون فقرات نظام دینی هستند و باید بخاطر داشت که عامل اصلی اقتدار ملی ما مردم هستند، لذا نظام جمهوری اسلامی تا زمانی پویایی خود را حفظ میکند که مردم رابه عنوان پشتوانه و همراه خود داشته باشدو یکی از راههای مهمی که موجب همراهی مردم با نظام می گردد ، کارآمدی حکومت گران، نهادهای حکومتی و دستگاههایی است که منبعث از خود مردم می باشند .

استاندار سمنان با توصیه به مدیران مبنی بر وفاداری به عهد و پیمان خود با مردم گفت : همواره خود را خدمتگزار مردم بدانید و آگاه باشید که اگر خلاف آن را به انجام رسانده و خود را بالاتراز مردم تلقی نمایید ، قطعا شکست خواهید خورد.

استاندارسمنان با تمجید از اعضای شوراهای اسلامی و نقش موثر آنان در مدیریت شهری گفت : شوراها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ، اختیارات وسیعی در بحث نظارت و قانونگذاری دارند که بسیاری از این موارد حتی در اختیار استانداران نیز نمی باشد . وی گفت : در برخی موارد شوراها دارای صلاحیت هایی هستند که این گونه اختیارات و صلاحیت ها بر عهده دولت و اعضای کابینه می باشد که از آن جمله می توان به امکان ارسال لوایح به دولت و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد .

استاندار سمنان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت‌های مهم گردشگری موجود در این استان گفت: شهرهای استان سمنان از ظرفیت کم‌نظیری در حوزه گردشگری برخوردار است لذاشهرداران استان سمنان تلاش نمایند تا گردشگری را محور توسعه شهرهای این استان قرار دهند.

ایشان با اشاره به تأکیدات رئیس‌جمهور در جلسه انتصاب استاندار جدید سمنان در هیئت دولت مبنی بر توجه به ظرفیت‌های گردشگری این استان افزود: باید زمینه حضور گردشگران در شهرهای استان سمنان، بیش‌ازپیش فراهم شود.

استاندار سمنان وجود آثار تاریخی با ارزش و متنوع و نیز تنوع آب‌وهوا و اقلیمی را ازجمله ظرفیت‌های مهم حوزه توریسم در شهرهای این استان برشمرد و اظهار داشت: باید از این ظرفیت‌ها برای توسعه صنعت گردشگری در شهرهای استان سمنان استفاده گردد .

چاوشی به عبور سالانه بیش از ۱۵ میلیون مسافر از طریق جاده های استان اشاره و تأکید کرد: باید از ظرفیت عبور این تعداد مسافر از جاده‌های استان سمنان در راستای توسعه صنعت توریسم در این استان استفاده نماییم.

وی اضافه کرد: حتی اگر موفق شویم ۱۰ درصد این تعداد مسافران عبوری از استان سمنان را چند شب در این استان جذب نماییم؛ اقتصاد حوزه توریسم در استان سمنان متحول می‌شود.

وی با اشاره به هم‌جواری هشت استان کشور با استان پهناور سمنان بیان کرد: در صورت اختصاص اعتبارات کافی از سوی دولت و اهتمام شهرداری‌ها ، استان سمنان را به استانی رؤیایی برای گردشگران تبدیل خواهیم کرد.

استاندار سمنان با تأکید بر لزوم همراهی شهرداران با اعضای شورای اسلامی شهرهای این استان برای ایجاد توسعه پایدار تصریح کرد: شهرداران استان سمنان باید با نگاه اقناعی حرکت کرده و با شوراهای اسلامی شهرهای خود همراهی و همفکری کنند.

چاوشی «تبعیض» را عامل رنجش و ناخرسندی مردم دانست و خاطرنشان کرد: نباید اجازه داد تا افرادی که موقعیت و ثروت دارند در امور شهرها حرف اول را بزنند.

وی با تأکید بر لزوم افزایش سهم اعتبارات عمرانی در بودجه شهرداری‌های استان سمنان عنوان کرد: تناسب هزینه‌های جاری و عمرانی در شهرها موضوع مهمی است که شهرداران و شوراهای اسلامی شهرهای استان سمنان باید به آن توجه کنند؛ چراکه شهرداران نباید شهررا اداره کنند؛ بلکه باید خدمات موردنیاز و کارهای مردم شهرها را اداره نمایند.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین مبانی توزیع اعتبارات از سوی دولت برای استان‌ها، «جمعیت» است گفت: باید به دیگر ملاک‌ها نیز برای اختصاص بودجه به استان‌ها بیشتر توجه شود.

چاوشی در پایان سخنان خود تدبیررا اصلی ترین نیاز جامعه دانست و عنوان کرد: اعضای شوراهای اسلامی و شهرداران سعی نمایند تا در عرصه مسئولیتهای خود تدبیر را جدی بگیرند و سعی نمایند تا از عهده ی امانتی که مردم به آنها سپرده اند به خوبی برآمده و به گونه ای عمل نمایند که مردم از انتخابشان پشیمان نشوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.