حضور شهردار در جلسه شورای اداری

مهندس سالار شهردار میامی در جلسه شورای اداری که با حضور دکتر حسینی نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید حضور یافت.به گزارش روابط عمومی شهرداری میامی به نقل از میامی نیوز،

سید حسن حسینی شاهرودی ظهر پنج شنبه در نشست شورای اداری میامی به میزبانی سالن فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه کشاورزان می بایست مورد حمایت قرار گیرند، ابراز داشت: امروز باید سیاست هایی در نظر گرفته شود که پول کشاورزان صرف ساخت و ساز دولتی و خودرو مسئولان ادارات نشود چرا که اعتبارات صرفا برای اشتغال و تولید در بخش کشاورزی در نظر گرفته می شوند.

دکتر سید حسن حسینی شاهرودی

وی افزود: در هفته گذشته تذکری با حضور چهار نماینده درخصوص عدم واریز وجوه گندمکاران وکشاورزان به وزیر کشاورزی داده شد تا این مهم در کنار بیمه الزامی حوادث که۵۰درصد هزینه های آن را دولت و مابقی را کشاورزان پرداخت کنند، در دستور کار مجلس باشد.

آب مهمترین مشکل میامی است

فرماندار میامی نیز در این نشست با بیان اینکه مشکل جدی این شهرستان آب شرب و کشاورزی است، گفت: تغییر نظام کشاورزی از سنتی به مدرن مستلزم حمایت مدیران استانی است که امیدواریم به زودی این حمایت ها تقویت شوند.

احمد قاضی تصریح کرد: همچنین باید گفت ۵۵۰هکتار پسته طی سال جاری در میامی کشت شده که این میزان می تواند در حوزه اشتغال، تولید و اقتصاد مقاومتی بسیار مهم باشد.

قاضی فرماندار شهرستان میامی

وی با بیان اینکه۱۵۰رشته قنات در میامی وجود دارد که اکثر آنها با مشکل روبرو هستند، ابراز داشت: آب یکی از مشکلات بخش کشاورزی منطقه است که این مهم در کنار مشکلات دیگری چون عدم واریزی وجوه گندم کشاورزان از جمله مطالبات مردم این شهرستان است.

۱۱۰۰هکتار آبیاری نوین سهم میامی است

معاون جهاد کشاورزی استان سمنان هم در این نشست با بیان اینکه از هشت هزار هکتار آبیاری نوین مصوب سفر رئیس جمهور در سال۹۵، یک هزار و ۱۰۰هکتار متعلق به میامی است، گفت: در سال ۹۳یک میلیاردو ۳۰۰میلیون تومان، درسال ۹۴یک میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان و در سال جاری سه میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان به بخش کشاورزی این شهرستان اختصاص یافته است.

عرب با بیان اینکه تا امروز یک ریال برای سیستم آبیاری تحت فشار استان واریز نشده است، افزود: ایجاد تحول در زیرساخت های بخش کشاورزی و تغییر الگو کشت بسیار ضروری است که امیدواریم با تخصیص این اعتبارات بتوانیم گامی موثر در راه توسعه کشاورزی شهرستان میامی برداریم.

                                                   425414060_12917

                                        425637706_12678

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.