بازدید از محافل قرآن میامی/تلاش درجهت ماندگاری روح قرآن درکانونهای گرم خانواده

به گزارش میامی نیوز،سخنگوی شورای شهر، سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی میامی به همراه تعدادی از مسئولین شهرستان از محافل جزء خوانی قرآن کریم در کانون فرهنگی هنری ائمه اطهار(علیه السلام) شهرمیامی بازدید کردند.

سید حسن موسوی، سخنگوی شورای شهر با توجه به روح و محتوا و مفهوم قرآن به این موضوع اشاره کرد:رئیس جمهور روسیه در سفر به ایران یک جلد قرآن کریم تقدیم مقام معظم رهبری می کند و این پیام به ذهن متبادر می شود که من قرآن شما را قبول دارم و نه قرآن آل سعود را.

موسوی با اشاره به این مطلب که داعش نیز به قرآن استناد می کند و عمر و عاص نیز قرآن را در مقابل امیرالمومنین قرار داد به این مطلب تاکیدداشته وافزود: ما باید به موازات قرائت قرآن مفهوم واقعی قرآن که همانا شناخت ولی زمان است را درک کنیم و این تفاوت ما با آل سعود است.

عضو شورای شهرمیامی گفت: قرآن صامت،با انسان،ارتباط برقرار نکرده و پیام رسانی نخواهد داشت،بلکه باید، قرآن ناطق بیاید و ترنّم قرآنش،گوش و دل و جان را،نوازش داده و ایات را تفسیر نماید، تأویل نماید و با صورت ملکوتیش جان های مرده را،حیات جاودان، بخشد.

رضا مهدیان دراین جلسه گفت:تلاش کنیم روح معنوی قرآن مجید درکانونهای گرم خانواده ماندگار شود.

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت:قرآن کتابی است که رستگاری انسان را دردوجهان تضمین میکند وانسان را از تاریکی وجهل نجات می بخشد.

مهدیان افزود: قرآن کتاب هدایت و رستگاری است و بهترین الگو و بهترین راه و روش برای انتخاب سبک زندگی اسلامی است.

وی تصریح کرد:محافل قرآنی،محافلی است پر از پاکی،خضوع،آرماش وخودسازی وهمه ما باید از فرصت بزرگ ماه مبارک رمضان با توسل به قران کریم استفاده کنیم.

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان میامی گفت: قرآن روش درست زیستن و زندگی اسلامی را به انسان می‌آموزد و به درستی که تضمین کننده سعادت فردی،اجتماعی،دنیوی و اخروی زندگی انسان است.

مهدیان تصریح کرد:امروز در١۵کانون فرهنگی هنری شهرستان مراسم جزء خوانی به صورت مداوم برگزار می شود.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت:امسال برنامه های قرآنی همزمان با ماه مبارک رمضان درسطح شهرستان برگزار می شود که برگزاری محافل انس با قرآن،مسابقات قرآنی،بازدید از محافل قرآنی،تجلیل از خادمان و..از مهم ترین برنامه هامی باشد.

 

بازدید از محافل قرآن میامی


بازدید از محافل قرآن میامی
بازدید از محافل قرآن میامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.