استاندار سمنان بر افزایش در آمد شهرداری ها و مدیریت هزینه تاکید کرد

سمنان – ایرنا – استاندار سمنان گفت : شهرداران این استان باید علاوه بر افزایش در آمد شهرداریها ، هنر هزینه کردن نیز داشته باشند و بر مدیریت مصرف توجه کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میامی به نقل از ایرنا، محمدرضا خباز در گردهمایی شهرداران استان سمنان افزود : شهرداریها یک بازار مهم مصرف هستند و باید بتوانند یک مدیریت مناسبی در این خصوص داشته باشند.
وی اظهار داشت : با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های زیاد استان، باید زمینه ای فراهم شود تا در شهرداری ها، درآمد زایی افزایش یابد.
استاندار سمنان به کارگیری ابتکارات نو را در افزایش در آمدها موثر دانست و گفت : شهرداران باید تفکر و ابتکارات و تجربیات خود را برای همدیگر بیان کنند و در انتقال تجربه های خود تلاش کنند.
خباز خاطرنشان کرد : هنر شهرداران این است که با تعامل دو سویه با مردم و دستگاه ها و فراهم کردن رضایت مردم، دغدغه در آمدها را کاهش دهند و بتوانند برنامه ریزی صحیحی در این خصوص داشته باشند.
وی نفش فرمانداران هر شهرستان را در حمایت از شهرداران موثر دانست و گفت : شهرداران با همکاری فرمانداران باید نسبت به وصول طلب خود از ادارات تلاش کند.
استاندار سمنان با بیان این که در کشورهای پیشرفته دنیا، اختیارات گسترده ای به شهرداران واگذار شده است، اظهار کرد : شهرداران در حوزه مدیریت شهری از توانمندی بالایی برخوردارند و انتظار ما نیز درخصوص حیطه مدیریت شهری این است که در مسیری حرکت شود که دائماً و بطور مستمر رو به بهبودی رویم و شاهد تحولات اساسی در این حوزه ها باشیم، زیرا دنیا نیز بر این امر تاکید دارد.
خباز ادامه داد : هر چقدر ما نسبت به مسایل و مشکلات فعلی حوزه شهری بی اعتنا باشیم بیشتر دچار مشکلات خواهیم شد و این رویکرد نباید در بین مدیران شهری وجود داشته باشد. بلکه باید توجه لازم را داشته باشند که شهرها بایستی با شهروندان ساخته شود.
وی شهرداری را پستی حساس و مرتبط با مردم و درآمدهای آنان خواند و تعامل با مردم را در جهت حل مسایل و مشکلات فراوان شهر درخواست کرد.
استاندار سمنان همچنین وظیفه شهرداری را فراتر از مسایل عمران شهری برشمرد و اظهار داشت: شهرداری در تمام بخش های شهر اعم از بهداشت، فرهنگ، ورزش، حمل و نقل و … دارای وظیفه و مسئولیت است.
خباز با بیان این که، موفقیت شهرداران در این است که روش کار آمد نوین مدیریت را بکار گیرند و برای اعتلاء و پیشبرد این سیستم مدیریتی وظایف عمرانی، نظارتی، خدماتی و حفاظتی را تحقق بخشند، افزود: مردمداری شهردار، نشانه خوبی از خواستن و مقبولیت مردمی در مدیریت شهر است.
وی با بیان این که، بارزترین خدمت به مردم در شهرها توسط شهرداری ها قابل انجام است و موفقیت شهرداران مرهون یک سری مطالعات دقیق و درک صحیح از وضعیت و واقعیات موجود می باشد، گفت: در هر شرایطی سرمایه گذاری و درآمد زایی باید از سیاست کلی شهرداریها باشد.
استاندار سمنان ادامه داد : پشتیبانی، اعتماد و انگیزه مردم از شهردار با تجربه، مدیر و مطلع به امور شهر و پاسخگو به مطالبات آنها زمانی افزایش می یابد که شهردار در روند کار برنامه ریزی جامع، هدفمند و جدی برای اداره امور دارد وهمه ظرفیت ها را با برنامه ریزی، تعامل، همگرایی و خرد جمعی با همین اعتبارات محدود بکار گیرد و کارهای بزرگی را به نتیجه برساند.
خباز به ایجاد تعامل، همفکری، همکاری و هماهنگی بین مجموعه مسئولین عمران شهری، دستگاه های خدمات رسان و کار جمعی و شورایی و به مشارکت و همبستگی، تلاش و پیگیری مستمر و همراهی مردم تاکید کرد.
علی اصغر حسینی مدیرکل دفتر امور شهری استانداری سمنان در این نشست، از اختصاص نیم در صد درآمد شهرداری ها به امر آموزش خبر داد.
کاهش درآمد و بدهی دستگاه های اجرائی به شهرداری، عدم واگذاری ماشین آلات به شهرداری های بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، نوسازی اتوبوس های درون شهری، توانمند کردن نیروها و جذب نیرو از جمله مباحثی بود که در این نشست تعدادی از شهرداران به بیان آن پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.